نشست خبری کنفرانس مدیریت کیفیت۱۱ مهرماه در محل انجمن برگزار شد./حرکت به سمت بهبود کیفیت، ضرورت اقتصادی است

photo_2016-10-02_13-28-17

حجم زیادی از تقاضای خرید کالاهای وارداتی در ایران ناشی از پایین بودن کیفیت تولید داخلی است و مادامی که کیفیت کالا و خدمات ایران بهبود نیابد، محدود کردن ورود کالاهای خارجی چیزی جز جفای به مصرف کنندگان نیست.
کارشناسان بر این باورند که در شرایط فعلی اقتصاد ملی باید روی مدیریت کیفیت تولید کالا و خدمات توجه و سرمایه گذاری کند، زیرا حرکت به سمت بهبود کیفیت یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت اقتصادی است.

مهندس فرزین انتصاریان رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به این ضرورت ملی گفت: موضوع کیفیت و فضای رقابتی از محدوده مطالبات مردمی فراتر رفته و به یک مسأله راهبردی و استراتژیک تبدیل شده است.

به گفته وی، نارضایتی مردم از کیفیت تولید داخلی به نا اعتمادی نسبت به تولیدکننده و کاهش تولید می انجامد و کاهش درآمدملی و افزایش بیکاری را به دنبال دارد.

انتصاریان ادامه داد: با لغو برخی از تحریم های تجاری در دوره پسابرجام و بازشدن بازارداخلی به روی کالاهای وارداتی، قدرت رقابت تولید ملی در بازار داخلی کاهش یافته و در این شرایط راهی جز حرکت به سمت بهبود کیفیت نداریم.

وی ادامه داد: اگرچه قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان چندسال قبل در ایران به تصویب رسید، ولی همچنان سازوکار مطالبه حقوق مصرف کنندگان و اعمال فشار به تولیدکننده برای بهبود کیفیت محصولات تولید داخل وجود ندارد. از طرف دیگر خلاء یک راهبرد کلان کشوری در مورد کیفیت تولید ملی ملاحظه می شود.

به گفته نامبرده، با هدف برنامه ریزی تمامی دستگاه ها برای تدوین چنین راهبردی، پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت کیفیت و اولین دوره جایزه موفقیت پایدار ظرف روزهای نهم و دهم آبان در تهران برگزار می شود.

وی افزود: هدف اصلی این کنفرانس بررسی و تحلیل ابعاد و تبیین محتوای راهبرد ملی کیفیت به صورت علمی و فنی است که از نظرات متخصصان داخلی و خارجی و سایر کشورهای صاحب تجربه استفاده شده است.

رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران در خصوص کنفرانس‌های قبلی اظهار داشت: چهار کنفرانسی که از سال ۷۷ تا ۸۳ برگزار شد، آثار مطلوبی نظیر استقرار نظام مدیریت کیفیت در بخش دولتی، ارسال مفاد بیانیه‌های کنفرانس به ریاست جمهوری وقت و ابلاغ آن به دستگاهای ذیربط به همراه داشته است؛ بر همین اساس پنجمین دوره این کنفرانس سعی دارد تا با بهره‌گیری از نگاه متخصصین تراز اول داخلی و خارجی موضوع کیفیت را بهبود و با استفاده از راهکارهای ارائه شده در این کنفرانس راهبردهای کیفیت را برای حوزه‌های مختلف به طور دقیق‌تری اجرا کند.

وی اظهار داشت: قانون حمایت از مصرف کننده که هنوز اجرایی نشده در بعد کلان با تصویب شورای عالی استاندارد، تدوین راهبرد ملی کیفیت به یک الزام دولتی تبدیل شده اما کماکان خلأ فعالیت های علمی و پژوهشی در این راستا مشاهده می‌شود.

به گفته وی، تدوین راهبرد ملی کیفیت در ۹ محور اساسی برنامه‌ریزی شده که شامل مدیریت کیفیت در صنعت غذا، زنجیره ارزش خودرو، اقتصاد سلامت صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، بخش کشاورزی، بانک و بیمه، جایگاه اتاق‌های بازرگانی و تشکل‌ها در توسعه کیفیت و همچنین قوانین سازمان ملی استاندارد با رویکرد نوین سازی این سازمان در دست است.

 

دکتر سنجابی رئیس پژوهشگاه استاندارد و معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران هم در این نشست خبری گفت: گام ها و سیاست گذاری های کلان در سطوح مدیریتی و اجرایی برای ارتقای نظام مدیریت کیفیت آغاز شده است.

 

دکتر رضا پدیدار عضو هیأت رئیسه فدراسیون صنعت نفت ایران هم به خبرنگاران گفت: براساس یک بررسی علمی، میزان آگاهی عمومی در ایران نسبت به کیفیت کالا و خدمات ۵۵ درصد است، یعنی ۴۵ درصد از مردم از موضوع کیفیت کالا و خدماتی که مصرف می کنند، کاملا بی خبرند. از طرف دیگر میزان آگاهی های تخصصی مردم در مورد کیفیت هریک از محصولات و خدمات اطراف خود حدود ۸ر۱۴ درصد است. یعنی ۸۵ درصد از مردم ایران هیچگونه آگاهی تخصصی از موضوع کیفیت ندارند.

وی تصریح کرد: اما تاکنون به شاخص های مدیریت کیفیت نپرداخته ایم و قصد داریم در کنفرانس پنجم به آن بپردازیم و شاخص های مدیریت را به درستی تبیین کنیم. آگاهی عمومی مردم از کیفیت کالاها و خدمات در کشور بسیار پایین است و این موضوع مهمی است که تلاش داریم با کمک تشکل ها و سازمان های مربوط، در پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت کیفیت به آن بپردازیم. همچنین مستندسازی تجربیات اجرایی در مدیریت کیفیت نیز از برنامه های دیگر این کنفرانس است.

 

همچنین مسلم بیات مدیرکل استاندارد استان تهران در این نشست خبری اظهار داشت:در کشور ما برخلاف وجود امکانات موردنیاز، کالا و خدمات تولید شده متناسب با نیازهای مردم نیست؛ بنابراین بیشتر کالاهای تولیدی کیفیت زندگی مردم را تأمین نمی‌کند.

وی با انتقاد از عملکرد کیفی برخی وزارتخانه‌ها اظهار داشت: در برخی وزارتخانه‌های کشور پیوستی بین کیفیت و برنامه راهبردی کلان آنها دیده نشده؛ بر همین اساس لزوم تدوین یک راهبرد مشخص در سطح کلان به شدت احساس می‌شود.

 

نشست خبری 11 مهر95
نشست خبری ۱۱ مهر۹۵

photo_2016-10-02_13-28-13 photo_2016-10-02_13-28-17 photo_2016-10-02_13-28-25 photo_2016-10-02_13-26-33 photo_2016-10-02_13-26-46 photo_2016-10-02_13-27-08 photo_2016-10-02_13-27-18 photo_2016-10-02_13-27-24 photo_2016-10-02_13-27-33 photo_2016-10-02_13-27-49 photo_2016-10-02_13-27-57 photo_2016-10-02_13-28-01

Related posts